Po wieloletniej modzie na szarości, przyszedł we wnętrzach czas na kolor. Purpury, butelkowe zielenie, granaty i pudrowe róże są tym, co możemy nazwać obowiązującym trendem. Szlachetność barw pozwala jednak sądzić, że są to uniwersalne połączenia, które będą cieszyły mieszkańców przez lata.

Męskie wnętrze nasycone jest mocnymi dodatkami oddającymi wyjątkowy charakter właściciela. W tle widać dużą sypialnię, do której prowadzą dębowe drzwi. Pomysłem na tę przestrzeń było łączenie sprzecznych elementów. Piękne, kościelne świeczniki zostały zestawione z ponętnymi zdjęciami, na których widnieje Monica Bellucci. Sacrum Profanum.

Jako, że pomysłem na wnętrze był pełen eklektyzm pojawiły się w nim również elementy industrialne. W kuchni jest to stare fabryczne okno, w głębi apartamentu są to, nawiązujące do niego, nowo zaprojektowane przeszklenia w czarnych, metalowych ramach. Pomiędzy salonem, a jadalnią zastąpiły ścianę, którą postanowiliśmy wyburzyć, aby nadać przestrzenności wnętrzom.

Zabytkowe wnętrze w krakowskiej kamienicy zostało zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Oryginalne dodatki nadają przestrzeni wyjątkowy charakter. Wyburzona ściana otworzyła przestrzeń, którą przedzieliłyśmy przeszkleniem oprawionym w metalowe, czarne ramy. W miejscu dawnych drzwi zamontowaliśmy, nowe dębowe, dwuskrzydłowe.

Stan starych drzwi nie pozwalał na ich renowacje. Zastąpiliśmy je nowymi, dębowymi, które jednak wzorem i rozmiarem dokładnie nawiązują do swoich poprzedników. Wpisanie ciężkiego elementu w lekką, szklaną konstrukcję, jest oryginalnym pomysłem, który sprawia, że wnętrze jest wyjątkowe.

Kącik czytelniczy pojawił się w salonie. Właściciel apartamentu nie życzył sobie instalacji telewizora, zatem jego miejsce zajął piękny fotel Imola. Obok niego, znajduje się, zaprojektowana przez nas komoda, która również jest eklektycznym dopełnieniem wnętrza. Tapeta Wall & Deco pięknie podkreśla zabytkowy charakter przestrzeni.

Otwarta kuchnia jest prosta i surowa. Jej największą ozdobą jest piękna podłoga ułożona z cementowych, wzorzystych płytek. Blaty zostały wykonane ze spieku, który pięknie nawiązuje do marmuru, który nie jest zalecany w kuchni. Przy stole zaprojektowałyśmy ściankę, która oddziela kuchnię od holu. Oryginalnym pomysłem było wstawienie starego, fabrycznego okna.

Kuchnia podzielona jest na dwie części. Na długim blacie roboczym pojawiła się płyta indukcyjna oraz piekarnik. Okap ukryty jest pod specjalnie zaprojektowaną obudową z kortenu. W szybie piekarnika odbija się wzór pięknych płytek cementowych.

Stare fabryczne okno wstawione do części kuchennej nadaje industrialnego klimatu. Właściciel miał wątpliwości co do pozostawienia starego elementu nieodnowionego. Udało nam się przekonać go, że rdza oraz różne warstwy lakieru nadają autentyczności oraz opowiadają historię przeszklenia. Dla równowagi okap obudowaliśmy rdzawym kortenem.

Szafa może zachwycać swoim wnętrzem. Przeszklone fronty oraz tapeta na ścianie, tworzą elegancką i luksusową garderobę. Wszystkie półki zostały podświetlone. Ze względów praktycznych dwie części postanowiłyśmy zakryć matowym szkłem. W dolnej części znalazło się miejsce na buty oraz szuflady na bieliznę i mniejsze ubrania.

Sypialnia oddzielona jest analogicznymi drzwiami, które łączą salon z jadalnią. Dzięki szerokiemu światłu wszystkie wnętrza mogą zostać połączone. Nadanie intymności jest ważną funkcją sypialni, które zapewniają dębowe wrota. Dostawiona ścianka ozdobiona kortenową blachą została dostawiona w celu stworzenia wezgłowia łóżka.

Wyjątkowa sypialnia ozdobiona została rdzawą ścianą, za którą zaprojektowana jest wyjątkowa garderoba. Układ pomieszczenia zmusił nas do zaproponowania niestandardowego podzielenia przestrzeni. Ścianka z kortenu stała się tym samym wezgłowiem łóżka. Na jej tle powiesiłyśmy piękne miedziane lampy. Wnętrze ogromnej szafy zdobi fototapeta.

W zabytkowych kamienicach łazienki są zazwyczaj niewielkie. Projekt takiego wnętrza jest dużym wyzwaniem. Marmurowe płytki zestawione zostały z surowym betonem oraz dębowym drewnem. Zastosowałyśmy duże lustro, które dekonstruuje przestrzeń i powiększa ją. Okrągłe lustro oraz molekularna lampa oryginalnie urozmaicają przestrzeń.

Piękna bateria Axor z kolekcji Front jest wyjątkowym elementem wystroju łazienki. Kontrast pomiędzy surową fakturą płytki, a gładką, lśniącą powierzchnią baterii podkreśla ideę kontrastów całego projektu. Dodatkowym atutem jest kolor baterii, który wydobywa luksusowy charakter wnętrz.

W zabytkowych wnętrzach, inaczej niż współcześnie, łazienki stanowiły niewielkie wnętrza. Dostosowanie istniejącej przestrzeni do oczekiwań dzisiejszego użytkownika było dużym wyzwaniem. Użycie luster oraz przeszklonej kabiny prysznicowej pozwoliło optycznie powiększyć pomieszczenie i stworzyć ciekawą grę świateł.