Piękno i funkcjonalność

Sztuka i użytkowanie

Bardzo lubimy określenie sztuka użytkowa. W języku polskim odnosi się ono do wzornictwa przedmiotów codziennego użytku. Uważamy jednak, że pojęcie sztuka użytkowa, może trafnie opisywać również architekturę wnętrz.

Pierwsze słowo jest w tym duecie niezwykle ważne. Sztuka bowiem, jest podstawową wartością, która cechuje naszą pracę. Kończąc Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych byłyśmy kształcone w zakresie sztuki. Malarstwo, rzeźba, rysunek czy kompozycja to były fundamenty naszej drogi do zostania niezależnymi twórcami.

Myślę, że w pogoni za terminami, kosztorysami i tabelkami, zapominamy, jak dużą wartością jest nasze artystyczne przygotowanie oraz wrażliwość, która pozwala nam z innej perspektywy postrzegać świat. Urządzać wnętrza może każdy, lecz nie wszyscy potrafią stworzyć artystyczne dzieło, pracę, która jak obraz ma swoją kompozycję, strukturę i klimat. To wszystko zawiera się głównie w pierwszym etapie procesu projektowego. Oczywiście nie jest to jednak wszystko…

Zaprojektowane wnętrze poza tym, że musi być piękne, musi być użytkowe, funkcjonalne. Obraz czyli projekt, który malujemy własnymi narzędziami jest wyjątkowy, dlatego, że żyje. Żyje w każdym wnętrzu, które oddajemy do użytkowania. Znalezienie równowagi pomiędzy tym co artystyczne, a tym co funkcjonalne jest najważniejszym zadaniem każdego projektanta.

Nikt nie chce mieć pięknego wnętrza, które jest niewygodne, ani najbardziej funkcjonalnego, które jest brzydkie lub nudne. Projektant, chcąc stworzyć harmonijną przestrzeń potrzebuje zadbać o komfort swojej pracy. Potrzebuje czasu dla przemyśleń, dla poszukiwania odpowiednich inspiracji, dla sprawdzania różnych wariantów koncepcji itp. Z tego powodu zachęcamy wszystkich, którzy myślą o współpracy z nami, aby nie czekali na ostatni moment, żeby dali nam i sobie możliwość spokojnej i satysfakcjonującej współpracy.

Chcemy Wam powiedzieć, że pracując dla Was, tworzymy artystyczną, spójną i skrojoną na Waszą miarę wizję, która następnie w sposób rzeczywisty będzie służyła Wam latami. Decydując się na współpracę z projektantem inwestujecie, a zatem oczekujecie. W naszej pracy poszukujecie niestandardowych rozwiązań, których nie spotkacie u sąsiadów i wszystkich znajomych. Chcecie czuć, że Wasze miejsce jest wyjątkowe i stworzone specjalnie dla Was. Bardzo cieszymy się, że obdarzacie nas tak ogromnym zaufaniem i chcecie podzielić się z nami tym czasem i wspólnie wykreować Wasze marzenia.

Jesteśmy po to, żeby ułatwić Wam codzienność i stworzyć ją piękniejszą.