Krymska. Kraków

Salon. Białe wnętrze z eklektycznymi dodatkami. Dla mieszkańców ważne były sentymentalne elementy wyposażenia. Stara szafa po babci jest wyjątkową ozdobą. W dawnej przestrzeni, była nieciekawym, wciśniętym w kąt meblem. Tutaj stała się gwiazdą. Bielony i olejowany parkiet okazał się największym wyzwaniem w trakcie realizacji projektu. Efekt jednak wart był każdego poświęcenia.

_________________________________Nie ma zdjęć_______________________________________________

Sypialnia. Wyjątkowe miejsce relaksu i odpoczynku. Białe wnętrze z naturalnymi dodatkami tworzą harmonijny klimat. Surowe bukowe klocki spełniają funkcję stolików nocnych. Miękkie tekstury otulają spragnionych wyciszenia mieszkańców. Chciałyśmy, aby prostota tego wnętrza dodawała lekkości, żeby nie była przytłaczająca. Jeszcze tylko gorąca herbata w ulubionym kubku i czas na hygge.

Jadalnia. To miejsce, w którym mieszkańcy spotykają się w szczególnych chwilach. Święta, urodziny, uroczyste kolacje spajają rodzinę. Mocny drewniany stół jest symbolem tego, jak ważnym miejscem jest w domu. Sąsiedztwo pianina pozwala muzykalnej rodzinie dodatkowo umilć czas spędzany razem. Stonowana kolorystyka jest tłem dla wyjątkowych mebli i dodatków gromadzonych przez lata.

Salon. Piętnastoletni dom przeszedł gruntowną metamorfozę. Ciemne i nieciekawe wnętrze dostało nowe życie. Parter domu, mimo dużych okien, wychodzących na ogród, jest niedoświetlony. Naszym głównym celem było rozświetlenie tej dużej przestrzeni. Z tego powodu w oknach nie ma firanek. Zasłony pełnią funkcję dekoracyjną. W lecie do wnętrza zakrada się soczysta zieleń ogrodu.

Schody. Architektura schodów pasowała do koncepcji wnętrza, postanowiłyśmy tylko przemalować na biało balustrady. Ściany utrzymane są w ciemniejszej szarości. Dzięki temu schody zostały podkreślone. Otwarta przestrzeń połączona z ogródkiem tworzy harmonijną i spokojną całość.

Serce domu. Przed remontem, kuchnia była oddzielnym, małym pomieszczeniem. Nasze założenie zakładało otwarcie jej na salon, dzięki czemu stała się bardziej funkcjonalna i przestronna. Kredens w salonie pozwolił odciążyć kuchnię z górnych szafek. Zamiast nich pojawiła się podświetlona półka, a nad nią farba tablicowa na której gospodyni pisze sentencje z ukochanych książek.

Mocny akcent. Łazienka na parterze inspirowana jest nowojorskimi wnętrzami. Płytki cegiełki są typowym elementem amerykańskiego wystroju. Żółty stoliczek pod umywalką nawiązuje kolorem do słynnych taksówek. Dla właścicielki wnętrze ma ogromny ładunek sentymentalny.

Głównym pomysłem na tę sypialnię było użycie monochromatycznej palety barw. Naturalne materiały oraz kolorystyka są spokojne i kojące. Wnętrze pozwala się wyciszyć i odpocząć. Właściciele cenią sobie prostotę, często uciekają poza miasto, dużo czasu spędzają też w górach. Pragnęli, aby część tego klimatu znalazła się we wnętrzu ich sypialni.

Główna łazienka. Gospodyni jest osobą, która czerpie inspiracje z różnych stron świata, a jej serce bije mocniej w kontakcie z etnicznymi, orientalnymi elementami. Wzór na ścianie obok umywalki jest mocnym, dekoracyjnym elementem, który nawiązuje do marokańskich zdobień, które tak sobie upodobała.

Przestronne wnętrze jest miejscem relaksu i odpoczynku. Łazienka miała być funkcjonalna i przypominać mieszkańcom o wakacjach, o cieple i słońcu. Duża wanna była marzeniem pana domu. Marokański lampion nawiązuje do zdobnego pasa płytek i pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę w trakcie kąpieli.

Brzozowa podłoga miała pierwotnie bardzo żółty, ciemny lakier. Została wycyklinowana, zabielona i zaimpregnowana olejem. Dzięki temu drewno nie dominuje we wnętrzu. Spokojne tło jest niezwykle ważne w pokoju dziecięcym, w którym zawsze dużo się dzieje, za sprawą niezliczonych zabawek i dekoracji zmieniających się w miarę upodobań dziecka.

Jasne, pastelowe wnętrze pokoju jest idealnym miejscem zabaw, nauki i odpoczynku. Słodki i delikatny wystój nawiązuje do charakteru właścicielki. Praktycznym elementem jest rozkładane łóżko z bardzo pojemnymi szufladami. Łóżko w ciągu dnia pełni funkcję sofy, a w nocy jest bardzo wygodnym miejscem do spania.

Proste budki dla ptaków świetnie sprawdzają się, jako dekoracja wnętrz. Stary taborecik został pomalowany na biało i przypomina dorosłym mieszkańcom ich dziecięce lata. Aranżując pokoik dziecięcy warto postawić na jeden motyw przewodni np: ptaszki, autka lub zwierzątka, ważne jednak, aby wybrane elementy nie były przytłaczające i agresywne.