Dom pod krakowem

Nowoczesny budynek tworzyliśmy długo i z ogromnym zaangażowaniem. Wymagający inwestorzy mieli sprecyzowaną wizję swojego domu, którą konsekwentnie starałyśmy się zrealizować. Mimo ich zdecydowania udało nam się przekonać ich do wielu niestandardowych rozwiązań, które sprawiły, że wnętrza są oryginalne i unikatowe.

Stół został specjalnie zaprojektowany dla naszych inwestorów. Oprócz swojej oryginalnej formie, jest też bardzo funkcjonalny. Po rozłożeniu może służyć właścicielom podczas większych przyjęć. Całość dopełniają piękne, nowoczesne krzesła z metalowymi nogami.

Właścicielom bardzo zależało na dużej i wygodnej sofie. Szara sofa, którą wybraliśmy spełnia oczekiwania, zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Można się w niej zapomnieć… Projektując nowoczesne wnętrza mieszkalne staramy się, żeby nie były zimne i nieprzyjazne. Dom nawet najbardziej współczesny jest przecież miejscem, którym żyjemy.

Obszerna część dzienna skupiona jest w okół geometrycznej bryły kominka, który ukrywa w sobie bardzo praktyczną spiżarkę. We wnętrzu dominuje mocny rysunek egzotycznego drewna oraz biel i czerń. Mocne kontrasty nadają przestrzeni nowoczesnego i dynamicznego charakteru.

W odróżnieniu od mieszkania, w domu, w lecie życie toczy się między kuchnią, a tarasem. Zacieniony, drewniany podest jest idealnym miejscem odpoczynku i relaksu. Duże okna pozwalają na kontakt z zewnętrzną częścią nieruchomości i wpuszczają do wnętrz piękne, słoneczne światło.

Tapetę wykonałyśmy według projektu niezwykle utalentowanej graficzki – Zofii Zabrzeskiej. Efekt jest piorunujący. Oryginalna sztuka w makroskali robi ogromne wrażenie. Tapeta nie tylko miała upiększyć klatkę schodową, ale i ochronić ściany przed zabrudzeniami. Wykonana z odpornego materiału przypominającego płótno tapeta sprawdza się idealnie.

Pani domu często pracuje w trybie „Home Office” dlatego zależało jej na wygodnym miejscu przy komputerze. Zaprojektowałyśmy duży blat z widokiem na ogród. Po drugiej stronie znalazło się miejsce dla rozkładanej sofy dla gości. Piękna lampa z Bo Concept dopełniła wnętrze.

W nowoczesnych wnętrzach nie potrzebujemy dużo dekoracji. Jeśli jednak decydujemy się na taki styl wnętrza, pamiętajmy, że każdy detal musi być dobrej jakości. Piękny, postarzany wazon oraz metalowy domek są wystarczającymi bibelotami w tym prostym wnętrzu.

Usytuowana na parterze jest miejscem częstego użytkowania. Właściciele chcieli, żeby oprócz toalety i umywalki znalazł się w niej również prysznic, z którego będą mogli korzystać goście. Ścianka oddzielająca prysznic, stała się równocześnie tłem dla umywalki z szafką. Wszystko utrzymane w jasnej kolorystyce, żeby nie zmniejszyć dodatkowo wnętrza.

Piękny dekor, który przypisany był wybranej przez nas kolekcji płytek ozdobił nudną ścianę po lewej stronie łazienki. Dzięki górnemu podświetleniu, trójwymiarowy efekt został jeszcze bardziej podkreślony. Czasem wystarczy użycie innego formatu płytki, żeby uzyskać niepowtarzalne wrażenie.

W polskich domach wnętrze to pełni niezwykle ważną rolę. W zimie niezliczona ilość kurtek, płaszczy i butów musi znaleźć swoje miejsce do przechowywania. Po prawej stronie zaprojektowałyśmy dużą, białą szafę z czarnymi uchwytami. Po prawej znalazło się miejsce na wygodne siedzisko i wieszak dla gości.

Temat tapety został powtórzony w przedpokoju. Chciałyśmy ochronić ściany przed zabrudzeniami i stworzyć oryginalną dekorację, która spaja dom w jedną całość. Dla projektanta jest to niezwykle ważny aspekt w projektowaniu wnętrza. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać i tworzyć razem skończone dzieło.

Tą przestrzenią chciałyśmy udowodnić, że sypialnia dziecka może być spójna z resztą domu. Użycie tych samych materiałów oraz kolorystyki pozwoliło stworzyć harmonijną całość. Zaprojektowane łóżko pełni funkcję sofy w ciągu dnia, w nocy natomiast jest pełnowymiarowym łóżkiem.

Bardzo często pytacie nas, w jaki sposób przechowywać liczne zabawki dziecięce, tak, żeby estetyka pokoju na tym nie traciła. Wszelkiego rodzaju kosze, jednolite pudełka, czy pojemniki są idealnym wyjściem. Nie zawsze to co przeznaczone dla dzieci musi być najlepszym rozwiązaniem. Wiklinowy kosz pięknie dopełnia wnętrze, jest nietylko praktycznym rozwiązaniem, ale i wspaniałą dekoracją.

Musimy przyznać, że tapeta w liski nas oczarowała. Właścicielce zależało, żeby pokoik synka był uniwersalny i żeby za kilka lat nie musiała wykonywać kolejnego remontu. Mimo to namówiłyśmy ją do zastosowania tej uroczej tapety, która pewnie za jakiś czas znudzi się naszemu lokatorowi. Nadaje ona jednak dziecięcego, radosnego klimatu, a w końcu kiedy, jak nie teraz!

Duże pomieszczenie, ale niestety pod skosami. Wyzwaniem było stworzenie funkcjonalnego wnętrza, które spełni wszystkie oczekiwania właścicieli. Dwie dobrze doświetlone umywalki były jednymi z nich. Ogromne, podświetlone lustro powiększa przestrzeń i tworzy harmonijną kompozycję z drewnianą szafką.

Ścianka, która oddziela wannę od toalety i bidetu, w założeniu architekta miała sięgać sufitu. Zrezygnowałyśmy z tego rozwiązania i zdecydowałyśmy, że przegroda będzie najniższa, jaka jest możliwa. Dzięki zastosowaniu niskiego stelaża podtynkowego, udało się osiągnąć mniejszą niż metrową wysokość murka. Łazienka pozostała jasna i otwarta w całości.

Kolejnym wyzwaniem było zaprojektowanie dużej i funkcjonalnej kabiny prysznicowej pod mocno skośnym dachem. Maksymalnie wykorzystaliśmy przestrzeń, a dla ochrony suchego tynku obłożyliśmy sufit płytkami. Ten zabieg nie udałby się bez perfekcyjnego wykonawcy, który z pieczołowitością tworzył wszystkie wnętrza domu.

Przestrzeń służąca odpoczynkowi jest niezwykle ważna w każdym domu. W tym poza swoją podstawową funkcją, musiała też spełnić rolę garderoby. Starając się zachować, jak największą przestronność pomieszczenia, zakomponowałyśmy dwie duże szafy. Jedną pod skosem, drugą obok drzwi. Zabudowa stolików nocnych połączona jest z miejscem do przechowywania, tworząc spójną całość.

Mocne kontrasty użyte we wnętrzu zostały zmiękczone poprzez szlachetne barwy zastosowane w detalach oraz tapecie. Chciałyśmy zrównoważyć męskie, klimaty z kobiecą delikatnością i subtelnością.

Ważnym elementem wystroju wnętrza jest drewno. Na podłodze pojawia się bambusowa podłoga, która oczarowała właścicielkę swoim rysunkiem oraz właściwościami. Na meble oraz stolarkę wybrałyśmy dębowy, modyfikowany fornir.

Sypialnie na poddaszach wymagają innego podejścia niż te z prostym sufitem. W tym przypadku jedynym możliwym ustawieniem łóżka było wsunięcie go pod skos. Chcąc uniknąć zbyt bliskiej odległości między łóżkiem a sufitem, postanowiłyśmy wypchnąć mebel do przodu. Dzięki temu stworzyłyśmy wyższe, lakierowane wezgłowie, a żadne z mieszkańców nie uderza się przy każdym wstawaniu.